Esileht > rauniste.eu > Reklaam ajalehes ja sinu koduleht

Reklaam ajalehes ja sinu koduleht

25.08.2010

Juulikuu lõpus vahetasin välja oma vana ja suure fotokaamera pisikese ja uue vastu. Eelnevalt Hinnavaatlusest hindasid uurides otsustasin ostu teha Photopoint‘i e-poest. Veebist tellimine oli ülilihtne ja klienditeenindus viimase peal. Viimane sai ka avalikult nende Facebook‘i lehel ära mainitud.

Photopoint Facebook

Nüüd… paar nädalat hiljem nägin Eesti Ekspressi tagakaanel suurt Photopointi reklaami pealkirjaga “Sinu cool stuff” ja sealt hakkas mulle silma soodsa nutitelefoni HTC Wildfire pakkumine. Ma suur nutitelefonide fänn küll ei ole aga mõtlesin, et ma uurin pisut täpsemalt järgi. Võttes lahti Photopoint’i kodulehte, lootsin seal näha kampaania “Sinu cool stuff” pakkumisi. Kõik kampaaniatooted ja võibolla mõni teine soodne HTC telefon.

Esilehele jõudes ei näinud ma kahjuks ühtegi viidet või bännerit tollele kampaaniale. Mulle pakuti seal fototehnikat rentida, soodsat Pentaxi originaalobjektiive, 0% intressiga järelmaksu ja tasuta Hoya UV filtrit. Aga kus on see mida ma soovisin näha?

Kuna Photopoint’i enda veebipood on suht lihtsalt kasutatav ja loogilise ülesseehitusega, otsustasin selle telefoni sooduspakkumise ise ülesse otsida.

See oli väga lihtne. Vasakust menüüst “Telefonid/side ja Mobiiltelefonid”. Siis kategooria “HTC nutitelefonid”. Ja esilehel oli kohe olemas ka minu soovitud telefon. Aga lähemalt uurides selgusid paar ebameeldivat asja – punane HTC telefon on 300.- kallim kui reklaamis ja valge on üldse otsas (hiljem selgus, et must on ka otsas). Mäletan, et reklaamis oli veel välja toodud värvivalik.

Mis sellest loost võiks õppida ettevõtte turundustegelased?
Kui teed kampaaniat – olgu see siis ajalehe-, raadio või TV-reklaam. Ja sul on internetis korralik e-pood, millele viidatakse ka reklaamis, siis hoolitse selle eest, et inimene kes läbi selle jõuab sinu kodulehele saab ja näeb mida soovib.

Isiklikult oleks näinud nende kodulehel spetsiaalset kampaanialehte kus kõik sooduspakkumised üleval oleksid olnud.

Kindlasti on ka sul olnud kogemusi kus poodi minnes on kaup otsas või kodulehelt ei leia pakkumist ülesse. Jaga seda teistega!

, , , , , , , , , , , ,

 1. 27.08.2010 at 17:17 | #2

  Väga tore on kuulda, et Photopoint’ini jõudis see blogipost. Näen, et olete nüüd bänneri ülesse saanud – kasu nii teile kui ka teie klientidele. Edu!

 2. 11.12.2013 at 15:19 | #3

  Seda on jah kurb näha, kui millegipärast ei taheta klientidele ostmise protsessi lihtsaks teha.

  Eriti kehtib see sellel juhul, kui maksad raha, et omale kliente saada ja siis teed neil ostmise raskeks.

  Tahaks loota, et tänapäeval enam nii palju seda ei tehta, aga tõenäoliselt siiski reklaamitakse isegi adwords kampaaniate puhul niimoodi, et maandumisleht on kodulehe esileht ja inimene peab hakkama otsima, kus soovitud toode asub.

  Samas ei tähenda see seda, et ostmist lihtsamaks ei tasuks teha ka siis, kui sul parasjagu kampaaniat käsil pole.

  Isiklikult tahtsin kunagi arvutit osta, aga internetipood ja nende klienditeenindus tegi asja nii raskeks, et lõpuks otsustasin teisest poest üldse juppidena osta ja ise kokku panna selle. Pood jäi 600 eurost ilma.

Ei saa kommenteerida.