Esileht > rauniste.eu > Miks ma pean esmaspäeval tööd tegema?

Miks ma pean esmaspäeval tööd tegema?

20.04.2009

stressSee kellele meeldib esmaspäev, tõske käsi! -Väga hea… mitte keegi ei tõstnud kätt.

Meeldiv nädalavahetus on seljataga. Oled ennast korralikult välja puhanud, meeldivalt aega veetud oma pere ja sõpradega, tegelenud oma hobidega jne. Esmaspäevane päev nagu üldse ei sobiks nädalasse. Miks ei võiks see päev olemata olla?!

Tekib stress? Vaatad koguaeg kella, et saaks juba koju? Mõtted on ikka nädalavahetuses?

Kuidas hakkama saada?

Kirjuta endale ülesse kõige tähtsam asi millega Sa pead täna hakkama saama või ära tegema. Loomulikult on kõik asjad mingil määral tähtsad ja kriitilised. Aga vali nendest üks see kõige-kõigem. Nüüd proovi selle asjaga kõige esimesena tegelema hakata ja see loomulikult ära teha. Loe ka minu blogipostitust: Kuidas seada eesmärke?

Ära loe esmaspäeval kõige esimesena asjana e-maile. Milleks raisata aega spämmi kustutamisele, mis tekitab veel rohkem stressi? …ja selle asemel ei tohiks kindlasti lahti teha mõnda uudisteportaali ja läbi selle tööpäeva veel rohkem venitada. Hakka kohe tegelema kõige tähtsama asjaga.

E-maile loe alles oma esimese kohvipausi ajal. -Pane kirja või jäta lahti need kirjad millele peaksid esimesena vastama.

Söö töö juures hommikust, lõunat ja ka õhtusööki. Keegi ei pahanda kui teed pisikese 10 minutilise pausi. Organismile ja ajule on söök väga tähtis. Lõunasöök ei pea olema praad ega supp. Piisab ka mõnest kodust kaasa võetud puuviljast või shokolaaditahvlist. Tähtis on koguda energiat.

Leia mõni ajaviide mis teeb Sinu tuju rõõmsamaks. Saada näiteks töökaaslastele mõni naljakas YouTube video :)

Tee endale TODO-list kus on kaks tulpa. Vasakule poole kirjuta asjad millel on mingi kindel tähtaeg ja peab ära tegema. Teisele poole vähem tähtsad asjad, mis peaksid ka millalgi ära tegema ;) Viimane on kui boonus – mille saad siis ära teha kui esimese tulba ülesanded on tehtud. Loe rohkem TODO-listi koostamisestt: TODO list

Puhka! Kas Sinu puhkepaus on 5 või 15 minutit, vahet ei ole, puhkus annab uut energiat. Eriti veel kui pead tööl väga palju aega veetma arvuti taga, siis silmad vajavad puhkust. Väljas on ka juba väga ilusad ilmad, mine tee pisikene jalutuskäik büroohoone ees.

Veel mõni idee…

Mine esmaspäeviti jalgsi tööle. Kui kasutad ühistransporti, siis mine paar peatust enne maha. Kui sõidad tööle autoga, siis jäta see kuhugi eemale parklasse. Kerge jalutuskäik annab väga palju uut energiat juurde. Ja miks mitte nii teha iga päev ;)

Tööpäeva lõpus tee nimekiri asjadest mis on vaja teisipäeval ära teha.

Kas Sina lähed esmaspäeval rõõmsa tujuga tööle?

, , , ,

 1. 20.04.2009 at 18:39 | #1

  Peep pani hiljuti ülevaate raamatust “The Power of Full Engagement” – peaks sulle huvi pakkuma.

  To-do listi jaoks on super lahendused http://www.rememberthemilk.com ja http://evernote.com/

 2. 21.04.2009 at 00:43 | #2

  Tõstan käe, mulle meeldivad esmaspäevad. Esmaspäeviti saab kaua magada, saab alati nädala plaani enamvähem selgeks, jne… Mina täna tegin veidi tööd ja suusatasin ja hüppasin üle lõkke, igati produktiivne päev. Et, tervisi kontoritesse :)

 3. 29.04.2009 at 11:19 | #3

  Veebipõhistest to-do listidest on ka http://toodledo.com/ suurepärane.

  Asjalikud mõtted Raunol – eriti oluline on see, et teha mingit olulist asja enne, kui igapäevase tühja-tähja kallale asuda. Mark Forster soovitab olulisi asju teha iga päev kasvõi natuke esimese asjana. Toimib, mdx.

 4. 30.04.2009 at 07:35 | #4

  Palun vabandust nimega eksimise pärast. Loomulikult pidasin silmas Raunistet. Luban end kutsuda järgmisel korral kättemaksuks Ott Otsmanniks :)

 5. 28.05.2009 at 09:43 | #5

  on vajalik

 6. Oliver
  03.08.2009 at 16:30 | #6

  @Silver

  Kui AINULT to-do listi tahta, siis kõige lihtsam ja parem on 37Signalsi Ta-Da List http://www.tadalist.com . RTM, toodledo jm lähevad juba natuke sügavamaks.

Ei saa kommenteerida.