Esileht > rauniste.eu > Miks ei osteta e-poodidest?

Miks ei osteta e-poodidest?

18.04.2009

triipkoodTeisipäev Altex’is, Pärnu Turunduskonverentsi raames korraldatud blogijate miitingul…

“Eestis jäävad majanduslanguse ajal ellu päris poed. Seda lihtsalt põhjusel, et tõsiseltvõetav online kaubandus Eestis puudub ning oht online poodide kadumisele ei saagi olla väga suur. ” Mihkel Mikkelsaar

Miks ei osteta e-poodidest?

Kuuldud pettused. Meedia kirjutab negatiivselt e-kaubandusest. Hoiatab e-poest ostmise eest. Inimestel on kartus, et kaup ei jõua kohale ja raha koab lihtsalt ära.

E-poodides on kõrged hinnad ja ei saa toodet katsuda. Päris poodides on võimalik tootega tutvuda ja seda testida. Poodides on ka väga tihti erinevad soodustused ja kampaaniapakkumised. On võimalik tooteid võrrelda.

Kallis kohaletoimetamine. Keskmine postikulu on 59.- mis odavamate toodete hinda tõstab märkimisväärselt. Kohaletoimetamisega tekivad erinvad probleemid – kord tuuakse ukse taha, siis jällegi jäetakse postiteatis. Suuremates linnades ei viida pakk alati “õigesse” postkonotorisse.

Keerulised maksesüsteemid.

E-poodide plussid…

Väga lai valik, mille vahel valida. On võimalik tellida spetsiifilisi asju, mida kuskil päris poes ei müüda või on raske hankida.. Ei pea arvuti tagant lahkuma, et asi endale koju saada.

Kaupasid tellitakse enamasti välsimaalt – raamatud, tehnika, varuosad. Eestis ostetakse interneti teel enamasti laeva-, bussi-, ja kontsertipileteid.

“Majanduslanguse elavad kergemine üle need, kes hoiavad oma püsikulud võimalikult madalal.”

Nimekiri suurematest Eestis tegutsevatest e-poodidest:

Nimekirja täiendused on oodatud!!!

Vaata ka mida minu sõbrad kirjutavad:

Vaata ka: Altex – Pärnu Turunduskonverents 2009 eripakkumine

MILLISED ON TEIE KOGEMUSED?

, , , , , , , ,

 1. Stella
  18.04.2009 at 14:22 | #1

  osta.ee, quelle.ee, halens.ee ; ~ 2 nädalat viimaste puhul ning osta.ee 2 päeva kuni kaup käes :)
  Usaldusväärsed paigad, muidugi osta.ee´s oleneb müüja, kellelt tellid, soovitan kasutajat: katrinzilj
  Mulle meeldib tellida e-poodidest! :D

 2. Holger
  18.04.2009 at 14:27 | #2

  Olen tellinud photopointist, fotoluksist ja muudest epoodidest fototarbeid ja siiamaani pole ühtegi probleemi tekkinud. Kaup on alati kiirelt kohale tulnud ning vastanud ootustele.

 3. Teele
  18.04.2009 at 14:29 | #3

  Eks see vast on jah nii, et online kaubandusel ei ole suurt minekut, eriti praegusel ajal. Samas on olnud ka palju kurje jutte sellest, kuidas on inimesi tillist tõmmatud.. Raha on makstud aga kaupa ei saa, mis see oli Nublu.ee või miskit sellist, laste kaubad, millele uudistes suurt tähelepanu põõrati.
  Just eelmine nädal oli uudistes lugu kuidas tööportaalist võeti pornosaidiga raha vahelt. Samamoodi võib olla ka Online kaubandust ostes, et raha võibetolla ei jõua üldse müüjale ning selle eest saab müüja vastu päid ja jalgu, kuna tal ei ole teavet, et klient temalt midagi osta on tahtud.
  Üldse netikaubandus ei ole kindel asi, häkkerid ja muud kurjad loomad on igalpool vahel kasu lõikamas.. Mina ka ei usu nendesse online kaubandusse, olen netist ostnud vaid niipalju et laadisin endale kõneaega ja ostsin lotopileteid.

 4. Karl
  18.04.2009 at 14:41 | #4

  Olen ostnud peamiselt välismaalt – bluetomato.at, soulcycle.com, parano-garage.de – mitte kunagi pole ühtki probleemi tekkinud, ei maksmisega ega ka kohale toimetamisega.
  Eesti e-poodidest olen kasutanud mystic.ee-d. Ka seal on kõik äärmiselt hästi toiminud. Maksad pangaülekandega, järgmisel päeval on kaup ukse ees.

  Ma arvan, et ei tasu karta online-st ostmist. Okei, nõustun, et on olnud ebameeldivaid kogemusi petta saamisega jms. Kuid kui tellida tuntud kohtadest ning eelnevalt veidi taustauuringut teha, siis minu arvates vähemalt ei ole küll suurt ohtu oma raha kaotada.

 5. 18.04.2009 at 16:07 | #5

  Kinopiletid ostan alati netist. Kindel koht kust varuosasid tellida eestis on autoosad.ee, samuti mitmekordne klient. Ebay ja bhphoto on pidevalt olnud head allikad fototehnika jaoks kuid ebay-s tuleb jälgida müüja reputatsiooni ning kauba asukohta – soovitatavalt euroopa sisene (ei kaasne tolli ega käibemaksu). Kui ikka maksmine läbi PayPal-i käib, siis võib suht kindel olla oma transaktsiooni suhtes kuna paypal-il on olemas garantii teatud summa ulatuses.

  Samas olen teinud ka tehinguid otse krediitkaardiga (flatlandfuel.com) mispeale müüja nõudis koopiat krediitkaardist ja isikut tõendavast dokumendist veendumaks, et kaart ikka reaalselt minu omanduses on. Sellisel juhul ei tasu ehmuda ning esmalt veenduda müüja õigsuses (loe netist soovitava veebipoe review-sid, küsi sõprade käest jne).

  Kokkuvõtteks – mina pooldan netist ostmist kahe käega, kuid hoidkem silmad kõrvad lahti ja mõelge hetke enne kui haarate krediitkaardi järele.

 6. Aadu
  18.04.2009 at 20:17 | #6

  Ei olegi ostnud e-poodidest midagi, eelistan reaalseid poode, kus saab asju oma silmaga näha ja käega katsuda.

 7. 20.04.2009 at 09:05 | #7

  Tihtipeale unustatakse ära http://www.edel.ee ja http://www.bussireisid.ee

 8. 21.04.2009 at 17:06 | #8

  Eelistan e-poode. Mugavam. Ja ka kiirem, sest vähemalt 2/3 juhtudest ei ole füüsilises poes just seda, mida mina tahan. Jah, ka füüsilises poes saab paluda, et nad spetsiifilist kaupa telliksid, aga seal tuleb oodata järgmist tarnetsüklit (reeglina kord kuus) nii et aeglane, aeglane, aeglane.

  Mis riietesse puutub, siis normaalset kraami niikuinii Eestis ei müüda (beibekultuuri mõju kaubavalikule) ja tuleb tellida või minna ostureisile Helsingisse/Stockholmi.

  Ma ei mõista arvamust stiilis “poodi minnes saan ise proovida”. Okei, riiete-jalatsite puhul, möönan, tõde seal on. Kuid tehnika puhul saad täiesti kindlalt poes petta. Istu parem arvuti ette maha, loe arvustusi, võrdle, küsi teistelt ostjatelt kommentaare, võrdle hindu ja telli siis. Tegelikult ka riietega on netis süvenemine kasulikum: uuri järgi kas ostetaval brändil/mudelil on komme ruttu ära laguneda või mitte.

 9. Karl
  21.04.2009 at 17:11 | #9

  Tänu Elverile (@elver) tuli veel meelde, et tellisin kunagi Zebra e-poest (http://www.zebra.ee), kaup lubati kahe tööpäeva jooksul kätte toimetada, kuid pärast viit päeva polnud kippu ega kõppu. Otsustasin helistada ning selgus, et inimene, kes minu tellimusega tegeles, oli puhkusele läinud, aga oma tellimusi polnud ümber suunanud. Arusaadav, et eksimine on inimlik, kuid väga head muljet see e-pood endast ei jätnud.

  Samas nõustun Mihkliga, et ka eBay võib turvaline olla, kui ise piisavalt eeltööd teha. PayPal pakub minu teada kuni 2000 USD suurust garantiid eBayst ostmisel. Samuti olen päri sellega, et enne tundmatust kohast ostmist tasuks Google’s väike background-check teha. Endal on olnud nii, et leian netipoest ülihea pakkumise, kuid pärast 15-minutilist taustauuringut selgub, et tegemist on mingi scam-poega.

  Seega minu poolt “JAH” e-poodidest ostmisele! :)

 10. rauniste.eu
  21.04.2009 at 17:18 | #10

  @Elver
  Mulle endale meeldib ka just e-poest sellepärast tellida, et asja saab kiiremini kätte.

 11. 17.07.2009 at 13:32 | #11

  E-kaubandusest rääkides ei saa mainimata jätta Eesti E-kaubanduse liidu, mis püüab Eesti e-kaubandusele elu sisse puhuda ning eristada pätte tegijatest. Vaata lisaks – http://e-kaubanduseliit.ee/

  Suurimad tegijad nagu http://on24.ee, http://ox.ee, http://nodi.ee, http://quum.ee on liiduga liitunud, kokku üle 20 e-poodi ning see arv kasvab!

 12. 19.07.2009 at 10:25 | #12

  Tere,
  Ka mina olen ühe imepisikese e-poe omanik. Meie pood ei ole pätt pood, kuigi me ei kuulu sinna e-kaubandusliitu mida Zahhar reklaamib. Sest enamus poode mis seal registreeritud on meie arust ise pätt poed sest vilistavad Eesti vabariigi seadustele kus on selgelt kirjas, et kliendi käest ei tohi nõuda rohkem kui 50% ettemaksu kauba eest! Tänu sellistele poodidele ongi Eesti e-poodide maine madal, kuna nad ei anna klientidele valikuvõimalusi sooritada ost turvaliselt. Ja kahjuks kui keegi on otsustanud osta e-poest ja ta näeb suuremates poodides, et ta peab kõik kohe ära maksma ja siis oma kaupa ootama ta loomulikult hakkab kahtleme. Ja see kahtluse uss jääbki talle sisse ja ta võib olla ei ostagi enam kunagi ühesti e-poest midagi sest eeldab, et kui suuremad e-poed ei võimalda maksta kauba eest kättesaamisel siis mis üldse väiksematest poodidest vaadata. Ma ei ütle, et sealt e-kaubandusliiduga liitunud poodidest ei tohiks osta või ei peaks vastu pidi nad on tublid, et sellise raske asja ette võtavad aga nad võiks ikkagi kõik seadusega kooskõlas käituda siis oleks internetist ostmine lõbusam ja turvalisem kõigile. Edukat e-shoppamist ;)

 13. 19.07.2009 at 11:07 | #13

  Sorry,

  Just uurisin suuremate e-poodide ostutingimusi ja RESPECT enamus kelle e-poode vaatasin oli seal 50% maksmise võimalus, kuidagi eelmine nädal kui viimati lugesin jäid need osad mulle märkamatuks pärast väsitavat tööpäeva vast silmad olid liiga väsinud. Tõesti e-kaubanduseliit on mõjuma hakkanud ;). Tubli töö aga ikkagi kõik kes ei kuulu e-kaubandusliitu ei ole kohe automaatselt pätid :)
  Vabandan veelkord , kui kedagi solvasin oma vananenud infol põhineva postitusega

 14. 23.11.2009 at 20:42 | #14

  http://www.netikuller.ee/ on ka sisuliselt e-pood, kuigi kauba võtab mujalt. Käibe poolest kindlasti nende suurte seas.

 15. peeter
  25.11.2009 at 06:00 | #15

  http://ok.pri.ee/ Tellisin nende kaudu digifotoka, kaup tuleb AMAZON´ist ja maksmise ning kätte saamisega probleeme polnud.

 16. Krista
  12.01.2010 at 23:20 | #16

  Tellin kõike, mida saab, netist:P
  Ma ei tea, miks koguaeg räägitakse pettustest, arvatavasti seetõttu, et keegi ei tee taustauuringut.
  Kui lähen ostma mingilt uuelt saidilt, googeldan alati, kes sellega tegeleb.
  Olen ostnud kinopileteid, lennupileteid, sõidupileteid, raamatuid, DVD-sid, raamatuid ja kõike muud mida annab aga tellida. Isegi šampooni ja palsami olen endale tellinud neti kaudu:P
  Ei ole veel ühtegi korda petta saanud.
  Eesti omadest olen kasutanud ka Zebrat väga palju just firmale toodete tellimisel ja väga rahul. Tellisime ka mööbli ühest suht tundmatest online-mööblipoest, aga olin väga rahul mööbliga, mille saime ja väga väga odavalt!
  Nüüd elan Inglismaal ja siin on peamine koht ikkagi Amazon.co.uk, kust tellingi kõike, mida kätte saab. Ning riided tellin Asos.com-ist;)

  E-poed on tõsiselt ühed lihtsamad vahendid tänapäeva kiire elutempo juures:)

 17. 31.12.2013 at 10:00 | #17

  Ajad vist nüüdseks on juba muutunud ja e-poodidest ostetakse üsna palju.

  Samas on siiski paar nõrka kohta meie e-poodides alles. Üldiselt võiks võtta selle kokku sedasi, et ostmine on tehtud liiga kuradima raskeks.

  Näiteks, ühe e-poega oli kogemus, kus tahtsin tellida ühe paarieurose asja, millele ise järgi läksin ja selle ostmiseks pidin registreerima omale kasutaja ja sisestama sinna sellise koguse andmeid, mida neil tegelikult üldse vajagi ei läinud selle tellimuse jaoks, et mitu korda jõudsin mõelda, et loobuks sellest ostust (ei olnud eluks vajalik asi…).

  Usun, et päris paljud inimesed ka on loobunud.

  Teine asi on see, et üsna paljude lehtede puhul ei ole siiamaani hindasid juures. Suurem osa inimesi ei hakka üldse edasi uurimagi, sest järelikult on kas kõrged hinnad või püütakse läbirääkimiste stiilis kõige kallim hind ära väänata.

  Ja kolmas probleem on muidugi see, et klienditeenindus jätab tugevalt soovida. Kui ostsin omale uut arvutit, siis sain sellise teeninduse osaliseks, et jäi mulje, nagu pood ei tahakski raha saada ja müüki teha. Lõpuks ostsingi oma arvuti juppidena ja teisest poest.

  Kirjutasin viimasest ka blogipostituse siin, et mis täpsemalt kehv oli ja kuidas võiks tulevikus paremini:
  http://rahafoorum.ee/kuidas-muua-ja-mitte-muua/

  Äkki aitab mõnel poel sellest õppida ja kliendile ostmise meeldivamaks teha.

Ei saa kommenteerida.