Esileht > rauniste.eu > Kuidas hoida oma töölaud korras?

Kuidas hoida oma töölaud korras?

01.02.2009

kontor

Ei ole aega, et korrastada oma töölauda – viimane näeb välja nagu seapease ja endalgi on pisut piinlik?! Toon välja viis igapäevast tegevust, kuidas hoida oma töölaual asjad korras. Neid järgides hakkab ka töö ladusamalt sujuma.


Esmaspäev. Virrvarr.

Võta oma laualt vähemalt üks asi ära, mida Sul ei ole vaja, või Sa ei kasuta lähima nädala jooksul. Pane oma personaalsed asjad lauasahtlisse, et nad ei segaks Sinu pühendumist töösse. Viska ära kõik kirjatarbed, mis ei tööta ja ebavajalikud asjad nagu nt salvrätikud. Mine pese oma kohvitass ära ;)

Teisipäev. Inventuur.

Vaata kõik oma tööks vajalikud asjad üle, et kalkulaator töötaks, et pastakas kirjutaks ja paberit oleks piisavalt. Tee asjadest nimekiri mida Sul oleks poest vaja. Järgmise kohvipausi ajal tee jalutuskäik lähimasse kontoritarvete poodi.

Kolmapäev. Mugavus.

Säti oma laua ümbruses olevad asjad nii, et Sul oleks kõik kättesaadav, monitor õiges asendis, klaviatuuri juhe ei segaks hiire liikumist, lauale ei oleks kogunenud mitmeid kohvitasse jne.

Neljapäev. Sorteeri.

Sorteeri ära visiitkaardid. Kaardid mida Sul lähima nädala jooksul vaja ei lähe, pane sahtlisse ära. Neid mida on vaja, need pane vastavasse kohta, kus nad ei Sul ees, samas oleks kergesti kättesaadavad. Samamoodi tee oma märkmepaberitega, mis on nädala jooksul kogunenud. Viska ebavajalikud ära. Ülejäänud pane tähtsuse järgi järjekorda.

Reede. Arhiveeri.

Töönädala lõpus on lauale kogunenud kuhjade viisi pabereid, dokumente jne. Vaata need kõik läbi, pane vajalikud asjad erinevate mappide vahele, ebavajalikud viska ära. Need mida Sul järgmise nädala alguses kohe on vaja, need jäta ainult lauale.

 

Neid punkte igapäevaselt järgides tunned, kuidas iga hommik tööle tulles on tuju hoopis parem – Sinu töölaud on korras, Sa tead täpselt kus miski asi asub, Sul ei teki ootamatuid tööpause, et vajaliku dokumenti otsida või poodi uue pastaka järgi joosta.

Iga punkt võtab alguses päevas aega ca 15 minutit. Varsti aga näed, et teed neid tegevusi automaatselt iga päev ja kõik see kokku võtab aega alla 15 minuti päevas nädalas.

Head nädalavahetust ;)

, , , , ,

Ei saa kommenteerida.