Esileht > rauniste.eu > Twitter ettevõttele

Twitter ettevõttele

10.06.2009

twitter-ettevottesMida suuremat hulka kasutajaid ma jälgin, seda rohkem jägitakse mind. Mida rohkem jälgijaid mul on, seda rohkem liiklust tekitan oma kodulehele, seda parem maine minu firmal ja seda rohkem raha ma teenin.

Paistab ju väga lihtne, eks? Aga tegelikult ei ole nii.

TWITTER MINU ETTEVÕTTES

Suhtlusvõrgustikes, nagu näiteks Orkut, Facebook, LinkedIn jne me ei lisa oma sõbralisti suvalisi kasutajaid. Me lisame sinna inimesi kes on meie sõbrad, keda ma tunneme või oleme koos äri teinud. Kui teil on toode, mis on mõeldud pensionäridele, te ei hakka seda ju reklaami keskkooli noortele. Õigus!

Jälgida tuleks neid kasutajaid, kellele võiks Sinu ettevõte/toode kasulik olla või huvi pakkuda. Jälgi oma ala tegijaid – kui teie firma tegeleb tarkvaraarendusega, siis otsi Twitter’ist sama ala tegijaid – firmad, vabakutselised, niisama huvilised, jt. Sinu üks eesmärkidest peaks olema võimalikult kvaliteetse võrgustiku loomine.

Kui lisad uue kasutaja keda jälgida, siis alati küsi endalt “Miks/Kas ta peaks mind ka jälgima?” Kas Sa suudad temale pakkuda infot, linke, pakkumisi jm mis teda huvitaks?

Kumb on parem variant…

  1. Sa saadad oma säutsu 1000 kasutajale kellest võibolla 10 kasutajat klikib sellele ja uurib millega on tegu?
  2. Sa saadad oma säutsu 100 kasutajale kellest vähemalt 95% on reaalselt huvitatud Sinu tootest?

Jälgi neid, kes Sind jälgivad. Kui keegi jälgib Sind, siis see tähendab, et Sa oled temale huvi pakkunud. Uuri kes Sinu konkurente jälgivad – nii saad suurendada oma võrgustiku.

Lisa listi ka teised Eesti ettevõtted. Eesti on pisike ja Twitter’i kasutajaid ei ole väga palju. See tekitab rohkem ühtsus tunnet. Vaata ka TWITTER KATALOOGI kuhu on kogutud Eesti ettevõtted. Ja kui Sind ei ole sinna lisatud, anna teada.

Vaata mida teised Sinu kohta räägivad – uuri millist tagasisidet nad Sinule annavad. Vaata kas nad jagavad Sinu säutse edasi.

Arenda vestlusi ja loo uusi suhteid. Loo enda ümber võrgustik. Inimesed soovivad, et nendega suheldakse – anna neile tagasisidet.

Jaga alati värsket ja väärtusliku infot. Püüa olla esimene! Reklaami oma partnereid ja ka konkurente.

Tutvusta ennast. Kes Sa oled? Kust Sa tuled? Millega Sa tegeled? Kust ma saaks rohkem informatsiooni? Miks ma peaks Sind jälgima?

Personaliseeri oma Twitter’i kasutaja:

  • displei pilt
  • taustapilt
  • asukoht
  • kodulehe aadress
  • info (tegevusalad, e-mail, telefon)

Säutsu vähemalt 2-5 korda päevas. Nädalas on viis tööpäeva ehk siis umbes 10-25 säutsu nädalas. Leia päevas 15 minutit – 5 hommikul, 5 lõunal ja 5 õhtul. Siis ei teki Sinu jälgijatel küsimust “Miks ma teda jälgin?”. Samamoodi, kui inimene satub Sinu twitter.com kontole ja näeb, et viimane säuts oli kuu aega tagasi, siis tähendab see seda, et te ei ole eriti aktiivsed.

Intregreeri erinevad võrgustikud. Ajaveebist Twitter’isse, Twitter’ist Facebook’i ja LinkedIn’i, jne.

Kas kõik teavad, et Sa kasutad Twitter’it? Anna teada, et Sa oled olemas. Pane oma @firmanimi reklaamidesse, visiitkaardile, e-maili allkirjaks, kodulehele, uudistesse, jne.

ÄRA OLE IGAV! Võta ise asjast osa. Ära postita ainult uusi ajaveebi postitusi ja uudiseid RSS’i vahendusel. Väike spikker, kasuta kõiki variante:

PERSONAALNE “Mida Sa teed?” Suhtlus, tagasiside, uuring.
INFORMATIIVNE “Millised on viimased uudised?” PR, õpetuste/teadmiste jagamine.
PROMO “Millest Sa ilma jääd?” Pakkumised, promo.
AUTOMAATNE “Soojad pirukad – otse ahjust” Uudised, info.

UNUSTA NUMBRID! Proovi erinevaid asju. Vaata kas töötab. Proovi uuesti.

Kui vajate abi, võtke ühendust – rauniste@gmail.com

, , , , , ,

  1. 11.06.2009 at 15:12 | #1

    Massiline lugejaks lisamine on ilmselt ajutine rõõm. Oma olemuselt on see siiski spämm ning varem või hiljem saadakse sellest aru. Mingil hetkel sa vaid arvad, et sul on tohutult lugejaid, aga näiteks testid klikkidega seda rahvahulka tõenäoliselt siis enam ei toeta. Teine variant on, et massautomaatika lihtsalt tapab Twitteri idee.

  2. 11.06.2009 at 15:29 | #2

    Eks see ole algaja kasutaja üks suurimaid probleeme – kuidas saada jälgijaid. Lisage algul kõik oma sõbrad, nii hakkab asi edasi areneme (Replay’d ja ReTweet’id). Nagu ma ka oma blogipostitused mainisin, siis jälgige teisi Eesti ettevõtteid ja oma konkurente. Just sellepärast, et Twitter’i kasutajaskond suureneks ja näitaks, et me Twitter’is olemes oleme.

  3. 11.06.2009 at 15:37 | #3

    Miks me seda näitama peame? Ja kõigi oma sõprade lisamine ei pruugi ka hea mõte olema. Tuleks jälgida mida inimesed kirjutavad ja sellest otsustada. Ma olen eemaldanud oma lugejate hulgast mitmeid kes on sõna otseses mõttes mölapidamatud. Üsna pea saab kasutaja aru, et 90% twiitidest on siiski asi mis teda ei huvita või temasse ei puutu.

  4. 11.06.2009 at 15:59 | #4

    Olen Sinuga nõus!
    Aga näidata ikka sellepärast, et rohkem jälgijaid saada ja sellega täita enda Twitter’i konto eesmärki.
    Eks siit tulebki välja see mis eesmärkidel Twitter’it üldse kasutatakse, just ettevõtte poolt. Meeldivam on jälgida kasutajat kus on reaalselt inimene taga (Nt. @advinci @freelance_ee @elver jt), kus tekib vestlus ja Sinule vastatakse. Mitte lugeda RSS-feede.
    Hea näitena, kuidas Twitter enda kasuks tööle on pandud: http://rauniste.eu/kuidas-twitteris-raha-teenida/

  5. 08.07.2009 at 20:31 | #5

    Kaupo arvamusest saan täiesti aru.
    Kuna ise kasutan tihti web liidese Twitterit, siis on tõesti info “sorteerimine” kurnav ja tülikas olnud mistõttu ka olen eemaldanud mõningaid inimesi, kes liiga tihti minu jaoks mitte väärtustloovat infot on jaganud. Samas tean ka neid, kes jälgivad tuhandeid, kuid on endale aktiivfiltrid teinud erinevates TwittApp’ides.

  6. 29.03.2010 at 20:12 | #6

    Algajal twitterdajal, kel soovi tõsiseks Twitteri kunniks saada, soovitaks mina küll lisada ise manuaalselt endale Followere.
    Näiteks kui tegeled internetiturundusega, siis aga võtta näiteks Peep Laja list ja pane järjest follow.

    Muidugi kui mingid spämmarid nii tegema hakkavad, siis hakkab tõesti Twitteri mõte kaduma, aga küll siis tekib mõni uus mõte kuskil.

Ei saa kommenteerida.